به نام خدا

بسم الله الرحمن الرحیم

از مدتها پیش تصمیمم را  برای راه اندازی یک وبلاگ گرفته بودم اما اینکه چرا آن را عملی نمی کردم  به این بر می گشت که می خواستم کارم بی عیب و نقص باشد. برای این کار از یاهو ۳۶۰ درجه شروع کردم و خوشبختانه از شروع کار هم بسیار راضی هستم . بخصوص که تشویقهای دوستان هم مزید بر علت شد . قرار من این بود که به محض برگشتن از سفر حج ، کار را کلید بزنم اما در این مدت که اینجا هستم بخصوص همنشینی با بچه های خوبی مثل حامد حجتی ، محمد خامه یار ،محمد جواد محسن زاده، امین محمدلو و ... که خیلیهایشان خودشان وبلاگ دارند و برخی مثل حامد کاررا در همین سفر کلید زد مرا تشویق کرد که در کار خیر شتاب  و بضاعت ناچیز خودم را تقدیم دوستان خوبم کنم .

ما در اینجا برای حدود یکصد هزار زائر ایرانی حاضر در مراسم هر روز یک نشریه ۱۲ صفحه ای منتشر می کنیم و به همین دسترسی ما به اینترنت در اینجا بخوبی فراهم است . در همین مدت به پیشنهاد حاج آقا هاجری روحانی جوان ، خوشفکر و پر انرژی که مدیریت موسسه فرهنگی - هنری زائر را به عهده دارد ، تصمیم گرفتیم برای روزهای جمعه چهار صفحه به نشریه اضافه کنیم و آن را تقدیم حضرت مهدی موعود امام زمان -عجل الله تعالی فرجه الشریف-کنیم که نخستین شماره آن را با نام کرشمه جمعه پیش منتشر کردیم .در این شماره  نامه ای را که دو سال پیش به مناسبت میلاد حضرت ، در روزنامه کیهان برای آقا نوشته بودم چاپ کردیم که می خواهم برای حسن آغاز این وبلاگ و تیمن و تبرک به وجود نازنین آقا ، اولین نوشته من در این وبلاگ ، همین نامه باشم .

قراری که با خودم گذاشته ام این است که روال این وبلاگ این گونه باشد که هر شب یک متن - اعم از شعر یا نثر - را از آثار در  خور تامل  با سلیقه خودم و یا پیشنهاد دوستان  برگزینم و هدیه یاران کنم .انجام  این کار  برای من سابقه دارد: حدود ۱۵ سال پیش هم در زمان مدیر مسئولی آقای مهدی نصیری در کیهان - که هر جا هست، سلامت و سبز باشد - چنین ایده ای را به شکل ستونی ثابت به نام گزیده اندیشه ها عملی کردم که  با استقبال خیلی خوب خوانندگان مواجه شد. این ستون تا زمانی  که دبیر سرویس اندیشه های کیهان  بودم سرپا بود!

فکر می کنم در دنیای خلاصه و مفید فعلی ، در زمانه ای که اکثر مردم  کمتر زمانی برای مطالعه پیدا می کنند ، رساندن نوعی خوراک فکری حاضر و آماده بخصوص اگر از کسانی که  تاثیرگذارند  ، چیز بدی نباشد و خیلیها را راضی کند و خشنود نگه دارد.امیدوارم شما دوستان و مخاطبان این وبلاگ هم جزو این خیلیها باشید...

 

/ 3 نظر / 117 بازدید
يه مچ گير

قراري كه با خودم گذاشته ام اين است كه روال اين وبلاگ اين گونه باشد كه هر شب يك متن - اعم از شعر يا نثر - را از آثار در خور تامل با سليقه خودم و يا پيشنهاد دوستان برگزينم و هديه ياران كنم !!! انگار هنوز فردا نشده حاجی!

تقي دژاكام

منتظر بودم يك دوست بالاخره مچ گيري كند، اما نكته اينجاست كه من الان هنوز در سفرم و كارهاي اينجا بخصوص با كمي نيروها آنقدر زياد است كه اگر يك روز توفيق زيارت به هر كداممان دست دهد باورمان نمي شود. دعا كنيد كه اين سفر با موفقيت تمام شود تا بتوانم به وعده ام وفا كنم. من در اينجا دسترسي به كتابخانه و آرشيو درست و حسابي هم ندارم ولي باز هم در اين دو سه هفته تلاشم را مي كنم كه خيلي بد قول نباشم . مجددا از شما تشكر مي كنم .

خرابات گریه

چرا به نظر تو هیچ جایی شورشی اتفاق نیفتاد !!! چرا اتوبوس و خونه و بانکی آتیش نگرفت ؟؟؟ چرا پلیس ضدشورش اصلا" تو خیابونا نیست ؟؟؟ مگه آقای روحانی فقط 250 هزارتا رای از 50% بیشتر نیاورده ؟؟؟ چرا کسی ادعای تقلب نداره ؟؟؟ 250 هزارتا کجا ؟؟؟ 11 میلیون تا کجا ؟؟؟ آهای آغایون به ظاهر اصلاح طلب ! چجور اونموقعکه اختلاف آراء 11 میلیون بود تقلب شده بود ؟؟؟ الآن همه با اخلاف 250 هزارتا تو دور اول رئیس جمهور انتخاب شده همه چی درسته !!! اصلا" فکر کردید چرا روسای جمهور تمام کشورهایی که دارن تو بشقاب آمریکائی غذا لیس میزنن !!! به مردم ایران تبریک گفتن ؟؟؟ تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل !!!! به حق خار و استخوانی که در چشم و گلوی مولانا علی بود و به حق اسارت دختر علی : اللهــــــــــــم عجـــــــــــــــــــل لولیـــــــــــــک الفـــــــــــــرج . . . یا علــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی ... [گل]